Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

МОЗ планує поширити проєкт мобільних аптечних пунктів на всі області

17 Лютого 2024, 16:03

Міністерство охорони здоров’я планує поширити проєкт мобільних аптечних пунктів на всі області. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«Як мінімум вони в кожній області повинні запрацювати. Є області, які запустили (мобільні аптечні пункти – ред.), в Черкаській області проходить ліцензування ще одна аптечна мережа і буде ще один мобільний аптечний пункт. У Рівненській області також очікуємо найближчим часом»,розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Зазначається, що наразі триває підготовка до запуску мобільного аптечного пункту в Сумській області, до цього проєкту долучені спеціалісти, які допомагали реалізовувати такий проєкт на Харківщині.

Обслуговування мобільних аптечних пунктів, а також заробітна плата працівникам – це відповідальність аптечних мереж, які доєдналися до проєкту. У Черкаській області мобільний аптечний пункт створило КП «Фармація», ще декілька пунктів буде створено за кошти донорів в межах окремих проєктів міжнародної технічної допомоги.

«Але лікарські засоби, які відпускаються по електронних рецептах за програмою «Доступні ліки», оплачує держава через контракти з НСЗУ»,додав Ляшко.

Наступним етапом забезпечення доступності лікарських засобів, за його словами, буде спільний проєкт МОЗ з АТ «Укрпошта», яка отримала ліцензії від Держлікслужби як на оптову торгівлю, так і на відпуск лікарських засобів як поштовий оператор. Ще один проєкт з Укрпоштою, додав Ляшко, – можливість замовити лікарські засоби через сайт або за телефонним дзвінком та доставка їх у найближче відділення Укрпошти або на домашню адресу замовника.

Нагадаємо, раніше на Харківщині запрацювала перша мобільна аптека в Україні. А днями ще одна така аптека розпочала роботу на Черкащині.

МІТКИ