Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Майбутнє України в НАТО: країни Веймарського трикутника ухвалили спільну заяву

17 Лютого 2024, 13:58

Міністри закордонних справ країни Веймарського трикутника: Франції, Німеччини та Польщі – нещодавно ухвалили спільну заяву, у якій наголошується на підтримці України. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«Зіткнувшись із безпрецедентним погіршенням безпекового середовища в Європі через повномасштабну війну Росії проти України, ми підтверджуємо нашу непохитну рішучість підтримувати Україну в захисті її незалежності, суверенітету й територіальної цілісності та відбитті російської агресії», – ідеться в документі.

За словами міністрів, у цій війні на карту поставлено інтереси європейської безпеки.

«Ми вживатимемо заходів для забезпечення того, щоб російська незаконна агресія зазнала провалу, і підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно», – підкреслили вони.

Зазначається, що досягнута 1 лютого домовленість про створення Українського фонду є чітким сигналом про підтримку України в довгостроковій перспективі.

Крім того, міністри закликають до ухвалення 13-го пакета санкцій проти рф і зобов’язуються боротися з ухиленням від санкцій, посилити дотримання ухвалених обмежувальних заходів, у тому числі проти Білорусі, та впроваджувати подальші санкції, спрямовані, зокрема, на обмеження здатності Росії вести війну.

Три країни спільно наполягатимуть на подальшому розвитку військового потенціалу та європейської співпраці у сфері озброєнь, а також на збільшенні оборонних витрат ЄС, що забезпечить посилення європейського внеску в євроатлантичну безпеку.

«Ми проводитимемо консультації напередодні саміту НАТО, який відбудеться у Вашингтоні в липні, сприяючи подальшому зміцненню стримування та оборони Альянсу, а також демонструючи незмінну підтримку України на шляху її євроатлантичної інтеграції», – підкреслюють міністри.

Відповідно до заяви, три країни очікують «на оновлення звіту Європейської Комісії щодо реформ в Україні, який має бути представлено якнайшвидше перед початком переговорів про вступ до ЄС».

Крім того, Німеччина, Франція та Польща працюватимуть разом, «щоб інвестувати в майбутнє України, у тому числі через можливі спільні проєкти з відбудови». Також сприятимуть успішному проведенню 3-ї Конференції з питань відновлення України, яка відбудеться 12-13 червня у Берліні.

Нагадаємо, що Швеція внесе близько 5 млн доларів у трастовий фонд НАТО для допомоги Україні.

МІТКИ