Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Італія виділяє 500 тисяч євро на відновлення Спасо-Преображенського собору в Одесі

17 Лютого 2024, 8:57

Нещодавно відбулося підписання угоди між Італією та ЮНЕСКО щодо виділення коштів на ремонт Спасо-Преображенського собору в Одесі, який влітку 2023 року постраждав від ворожих обстрілів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Одеську міську раду.

Зазначається, що нещодавно в Одесі з офіційним візитом перебувала італійська урядова делегація під головуванням спеціального посланника з питань відбудови та зміцнення стійкості України Давіде Ла Чечіліа.

За його словами, з початком головування Італії у G7, з 1 січня 2024 року, питання відбудови України внесено в пріоритети «Великої сімки».

«Відбулося підписання угоди між Італією та ЮНЕСКО, відповідно до якої Італія робить внесок 500 тис. євро на проведення першочергових відновлювальних робіт Спасо-Преображенського собору», – йдеться в повідомленні.

Також у мерії повідомили, що у планах – підписання тристороннього Меморандуму про співпрацю щодо відбудови Одеси (Італія – Україна – ЮНЕСКО), а також окремо між Італією й Україною, де будуть позначені галузі співпраці. Серед яких термінова стабілізація пошкоджених пам’яток, створення майстер-плану управління об’єктами культурної спадщини. А в перспективі –– розробка рекомендацій та протоколів щодо захисту та розвитку Одеси відповідно до принципів сталого розвитку.

Для цього буде створено Наглядову раду, куди увійдуть всі сторони тристороннього Меморандуму, а також стратегічний, технічний та науковий комітети. Останній, зокрема, включатиме науковців політехнічного інституту Мілана, музею Трієнале Мілана і Національного музею сучасного мистецтва та архітектури в Римі.

Нагадаємо, що в ніч проти 23 липня минулого року окупанти здійснили масовану атаку по території Одеси та області. Удар припав на історичний центр Одеси, внесений до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Унаслідок атаки були пошкоджені 25 пам’яток архітектури, зокрема Спасо-Преображенський кафедральний собор.

У серпні офіс прем’єр-міністра Італії Джорджі Мелоні заявив, що Італія планує зробити внесок у зусилля з відновлення Одеського кафедрального собору, який розбомбила російська армія.

2 жовтня 2023 року Україна та Італія підписали угоду про оновлення Спасо-Преображенського кафедрального собору. За словами віцепрем’єр-міністра і міністра закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії Антоніо Таяні, над відновленням собору працюватимуть найкращі італійські архітектори.

Раніше ми повідомляли, що Одеська ОВА попросила ООН про допомогу в ремонті приміщень для розміщення переселенців.