Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Опитування: Майже 70% українців вважають, що нація гуртується

16 Лютого 2024, 16:21

69% людей вважають, що українці потроху долають суперечності та йдуть шляхом до згуртованої політичної нації. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на результати опитування Київськогоміжнародного інституту соціології.

Зазначається, що намагання організувати внутрішній розбрат та поляризувати українців за можливими лініями розколу лишається одним із основних інструментів рф у війні проти нашої держави. За даними КМІС, у 2020 році лише 35% українців вважали, що країна йде шляхом об’єднання, а 58%, навпаки, тодішню ситуацію сприймали як рух до розколу.

Після початку повномасштабної війни погляди кардинально змінилися. На кінець минулого року 69% українців дотримувалися думки, що люди потроху долають суперечності та йдуть шляхом до згуртованої політичної нації. Частка тих, хто бачить поглиблення суперечностей і розкол, скоротилася до 25%. Решта 6% не змогли визначитися зі своєю думкою.

Фото: Укрінформ

При цьому, у всіх регіонах більшість населення вважає, що українці долають внутрішні суперечності і йдуть шляхом згуртування. Відносно більше таких на заході (74%) і в центрі (39%). Водночас і на півдні та сході переконлива більшість баче згуртування в єдину політичну націю (відповідно 66% і 65%).

Також, незалежно від мови спілкування вдома, більшість респондентів вважають, що внутрішні суперечності долаються українцями. Хоча серед українськомовних респондентів частка таких респондентів дещо вища (75%), проте і серед російськомовних респондентів більшість (60%) оптимістичні щодо єднання українців.

КМІС провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус» упродовж 29 листопада 9 грудня 2023 року. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 1031 респондента, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

Раніше ми розповідали, яким українці бачать майбутнє через 10 років.

МІТКИ