Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Європарламенті ухвалили резолюцію проти російської дезінформації

15 Лютого 2024, 14:26

Нещодавно під час пленарного засідання Європарламенту депутати ухвалили резолюцію «Рашагейт: звинувачення Росії у втручанні в демократичні процеси в Європейському Союзі». Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

У документі йдеться про те, що цього року перед виборами у ЄС варто очікувати посилення втручання та маніпулювання інформацією з боку РФ.

Зазначається, що резолюцію підтримали 433 депутати, проти проголосували 56.

Приводом для ухвалення документа стали звинувачення у співпраці з російськими спецслужбами на адресу латвійської депутатки Тетяни Жданок.

«Випадок Тетяни Жданок може бути не поодиноким і ще більше членів Європарламенту можуть мати зв’язки з російською розвідкою, попри агресивну війну, розв’язану Росією проти України. Починаючи з 2014 року кілька депутатів Європарламенту відвідали окуповані території України та Грузії, а також були прийняті в Сирії кривавим диктатором Башаром Асадом», – йдеться в тексті документа.

Крім того, Європарламент засуджує колишніх високопосадовців, які вирішили служити режиму рф, та наполягає на ухваленні правил, які б забороняли їм обіймати посади у державних компаніях Росії, Китаю, Ірану та інших автократичних держав.

Окремо в документі відзначено «російську політику використання культури як зброї для досягнення цілей Кремля та використання російських громадян, які працюють у цій сфері, як агентів впливу та шпигунів».

Водночас резолюція містить застереження від відкриття кордонів ЄС для росіян, які намагаються виїхати з країни, щоб уникнути призову в армію або економічних труднощів, пов’язаних із санкціями. Так як «після переїзду на територію держав-членів ЄС дехто з них може почати відігравати активну роль у просуванні або підтримці поширення російського наративу і пропаганди, як це вже сталося в Грузії та Сербії».

Раніше ми повідомляли про те, як не потрапити на гачок дезінформації.

МІТКИ