Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Державними послугами онлайн користуються вже 64% українців

13 Лютого 2024, 14:32

Частка людей, які користуються державними послугами онлайн, збільшилася до 64%. Щонайменше 51% із них користувалися додатком або порталом «Дія» у 2023 році. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова виконавчого директора Київського міжнародного інституту соціології Антона Грушецького під час презентації дослідження «Думки і погляди населення України щодо державних електронних послуг» в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Станом на зараз понад 64% українців упродовж року пригадують користування щонайменше однією державною електронною послугою. Цей показник був приблизно такий же рік тому, але ми бачимо стабільне зростання за останні декілька років. Тобто державні послуги стають нормальною частиною життя», – зазначив він.

Майже третина громадян України не користується державними електронними послугами.

«Більшість із них говорять, що не користуються, тому що в них начебто немає такої потреби. Хоча потім, коли ми ставили запитання, якими послугами з цього переліку вам хотілось би користуватись. Майже половина з них називає певну послугу, яку хотіли би бачити. І часом вони, до речі, називали ті послуги, які насправді вже існують – це питання інформованості. Вони не знають, що вже існує певна послуга і нею можна користуватись», – підкреслив він.

Зазначається, що з роками стає менше людей, яким не вистачає цифрових навичок для користування цими послугами.

Всеукраїнське опитування «Думки і погляди населення України щодо державних електронних послуг» проводилося Київським міжнародним інститутом соціології восени 2023 року в рамках регулярного Омнібусу на замовлення ПРООН. У перебігу дослідження вивчалися думки і погляди дорослих жителів України (у віці 18 років і старше) з різних питань, пов’язаних з державними електронними послугами.

Раніше ми розповідали про онлайн-платформи, які надають психологічну допомогу.

МІТКИ