Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Чернігівщині стартувала комплексна відбудова одного із селищ

12 Лютого 2024, 18:56

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури в межах експериментального проєкту з комплексної відбудови розпочало ремонт понад 20 будинків в селі Ягідне на Чернігівщині. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук відомства.

«Серед обʼєктів, на яких зараз змінюють дахи та утеплюють фасади, є багатоквартирні й приватні будинки. Загалом – понад 20», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що під час бойових дій в селі, яке розташоване за 15 км від Чернігова, було зруйновано або пошкоджено 101 приватний та 17 багатоквартирних будинків (74 квартири).

Після деокупації силами волонтерів та коштом міжнародної допомоги були проведені невідкладні ремонти, аби люди могли заселитися до своїх домівок. Зараз 350 мешканців села вже повернулися додому.

Торік Ягідне потрапило до переліку постраждалих населених пунктів, які відновлюються в межах експериментального проєкту з комплексної відбудови.

Його головна мета – не лише відновити все, що зруйновано, але й створити новий архітектурний простір в єдиному стилі. Частину будинків модернізують: замінять покрівлю, вікна, вхідні двері та утеплять.

Крім того, у центрі села замість знищеного будинку культури буде збудований новий, із бомбосховищем. А школу, в якій під час окупації російські війська облаштували штаб і утримували у підвалі майже 370 мешканців, серед яких було 70 дітей, буде перетворено на меморіал.

Завершити основні роботи з відбудови села міністерство планує до кінця 2024 року.

Раніше ми розповідали, скільки внутрішньо переміщених осіб проживає на Чернігівщині.