Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Львові запустили інклюзивне таксі для людей, які користуються кріслами колісними

11 Лютого 2024, 14:43

Український онлайн-сервіс виклику авто Uklon та мережа АЗК OKKO за підтримки управління соціального захисту Львівської міської ради нещодавно запустили у місті «Інклюзивний клас авто». Відтепер пасажири, що користуються кріслами колісними, можуть безперешкодно пересуватися на спеціально обладнаних авто, натомість місто компенсовуватиме пасажирам з інвалідністю вартість за проїзд. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Львівську міську раду.

Зазначається, що такі авто оснащені гідравлічним або механічним підіймачем, рампою, спеціальними пасками безпеки та кріпленнями для фіксації крісла колісного. Місто компенсуватиме пасажирам з інвалідністю вартість проїзду. На одного пасажира передбачається до 800 гривень на місяць.

Для виклику адаптованої автівки у застосунку Uklon необхідно ввести потрібний маршрут та вибрати відповідний клас. Поїздки можна замовляти як безпосередньо Львовом, так і околицями міста, радіусом до 20 кілометрів.

Наразі у місті є три інклюзивні автівки. Один автомобіль може здійснювати понад 150 поїздок на місяць. Якщо буде попит, то кількість машин поступово збільшуватимуть.

Фото: city-adm.lviv.ua

Водночас у міській раді розповіли, що всі поїздки на авто класу «Інклюзивний» виконуватимуть професійні водії, які також пройшли тренінг зі спілкування та взаємодії із людьми з порушеннями опорно-рухового апарату. Крім послуги перевезення, у разі, якщо пасажир пересувається без супроводу, водій допоможе перенести багаж або особисті речі.

Львів став другим після Києва містом, де зʼявилося таксі Uklon з інклюзивним класом.

Загалом у Львівській міській територіальній громаді на обліку в управлінні соціального захисту перебуває 1321 людина з інвалідністю (зокрема й діти), яка користується кріслами колісними, та 286 осіб з інвалідністю, які мають ампутовані кінцівки.

Нагадаємо, що на Львівщині створили цифрову платформу для бізнесу та внутрішньо переміщених осіб.