Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Данія виділяє 9,5 млн доларів на кіберзахист України

11 Лютого 2024, 10:23

Данія пожертвує 91 млн крон (9,5 млн доларів) на проєкти підтримки розвитку кібербезпеки та оборони ЗСУ та українського Міноборони. Допомога здійснюється під егідою ІТ-коаліції для України, яку очолює Естонія та Люксембург. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міноборони Данії.

Зазначається, що кібератаки є невід’ємною частиною війни рф в Україні. Тому Данія та інші члени ІТ-коаліції підписали угоду про співпрацю у зв’язку із засіданням Контактної групи з питань оборони України. У зв’язку з цим Данія дарує 91 мільйон данських крон за пріоритетні кіберпроєкти в ІТ-коаліції, які мають сприяти зміцненню загального кіберзахисту ЗСУ.

«Пожертва є важливим внеском у довгострокову підтримку зміцнення кіберзахисту України. З початку вторгнення Данія зробила значний внесок у боротьбу України за свободу, це також стосується кіберсфери. Ми маємо кілька разів передавали пожертви на підтримку кіберзахисту та критичної ІТ-інфраструктури в Україні. Тому також природно, що ми робимо внесок у підтримку України в тій сфері, де ми вже активно працюємо»,сказав міністр оборони Данії Троелс Лунд Поульсен.

Крім Данії, в коаліції беруть участь Естонія, Люксембург, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди та Україна. Наразі Данія, Естонія та Люксембург зробили фінансові внески в коаліцію.

Раніше ми розповідали, що Recorded Future виділить кошти на підтримку кіберзахисту України.