Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

«Паспорт твоєї ідентичності»: Спілка археологів запустила інформаційний проєкт

10 Лютого 2024, 14:57

Нещодавно Спілка археологів започаткувала інформаційну кампанію, яка допоможе українцям дізнатися більше про свою спадщину, історію та культуру. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм Міністерства культури та інформаційної політики.

«У багатьох містах України з’явилися постери нашої інформаційної кампанії «Паспорт твоєї ідентичності». Побачити їх ви можете у вагонах потягів Інтерсіті, на сітілайтах в Одесі, Чернігові, Сумах, а також у метрополітені Києва та Харкова. Ця ініціатива розпочала свій шлях з бажання надихнути наших громадян пізнати об’єкти, що зображені на сторінках нашого паспорта. Закликаємо вас активно долучатися та стежити за оновленнями! Скануйте QR-код на постерах і отримуйте доступ до інформаційних матеріалів, вивчайте історію, а також діліться своїми враженнями у соціальних мережах», – йдеться на сайті спілки.

Зазначається, що інформаційна кампанія «Паспорт твоєї ідентичності» має на меті дослідити матеріальну культурну спадщину українців та популяризувати її серед широкої аудиторії. Як зауважують у спілці, понад 16 млн українців мають закордонний паспорт, але далеко не всі можуть назвати хоча б половину пам’яток, зображених на його сторінках.

Фото: vgosau.kiev.ua

Подивитися відеоролики можна на Ютуб-каналі «Спілка археологів України».

Кожне відео розповідає про ті чи інші археологічні пам’ятки чи культурні здобутки. Наприклад, можна знайти такі матеріали:

  • Прикраси скіфів;
  • Трипільські «біноклі»;
  • Стародавні печатки;
  • Будинок МЗС;
  • Історія українського закордонного паспорта тощо.

Проєкт реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швеції та Швейцарії.

Нагадаємо, раніше РеІнформ повідомляв про те, що українська культура – основа нашої національної ідентичності. Про це свідчать результати соціологічного дослідження «Культурні практики та потреби для відновлення населення у деокупованих та прифронтових громадах».