Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як «Лікарі без кордонів» допомагають Вінниччині під час війни?

10 Лютого 2024, 12:22

З перших днів повномасштабного вторгнення міжнародна гуманітарна організація «Лікарі без кордонів» стала надійною опорою для багатьох областей України, у тому числі й для Вінниччини. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт обласної військової адміністрації.

Її діяльність спрямована на підтримку людей, які опинилися у кризових обставинах, стали жертвами стихійних лих, техногенних аварій або воєнних конфліктів.

Наразі організація працює за кількома напрямами, які пов’язані з постійним доступом до медичної допомоги. Зокрема, «Лікарі без кордонів» надають гуманітарну допомогу медичним закладам регіону. З 24 лютого партнери передали тонни гуманітарних вантажів для наших лікарень.

Також організація активно підтримує переселенців, які знайшли прихисток в області. У межах співпраці з Вінницькою ОВА, було забезпечено належні умови для проживання клієнтів обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та похилого віку. «Лікарі без кордонів» надали фінансову підтримку в розмірі 45 тис. євро. У приміщенні було проведено капітальний ремонт житлових кімнат та службових приміщень, придбано і встановлено меблі.

Крім того, у середині 2022 року організація ініціювала проєкт, спрямований на ранню реабілітацію осіб, поранених на війні. Також у межах проєкту пацієнтам надається психологічна допомога. Консультації допомагають пережити травматичний досвід й отримати мотивацію для продовження фізичної терапії, адаптуватися до нового тіла і умов життя.

Оскільки процес лікування та реабілітації може бути досить тривалим,  пацієнти з серйозними травмами залишаються в лікарні протягом багатьох місяців. Для покращення їхнього психічного здоров’я представники «Лікарі без кордонів» організовують розважальні поїздки за межі лікувального закладу. А для тих, чий стан здоров’я не дозволяє брати участь у таких поїздках, проводять заходи на його території.

Нагадаємо, що в чотирьох райадміністраціях Вінниччини створили підрозділи з питань ветеранської політики.