Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Мукачеві відкрили Ромський інтеграційний центр

9 Лютого 2024, 15:02

У Мукачеві, на Закарпатті, відкрили Ромський інтеграційний центр. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на телеграм-канал Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця.

Зазначається, що відкриття Центру стало важливим кроком у виконанні євроінтеграційних зобов’язань України з покращення дотримання прав ромської національної меншини.

За словами омбудсмена, моніторингові візити до ромських поселень показали, що через агресію рф ситуація з отриманням адмінпослуг ромами погіршується, зокрема щодо отримання документів, які посвідчують особу. Це ускладнює їхнє працевлаштування, медичне обслуговування та доступ до гуманітарної допомоги.

У рамках проєкту Ради Європи «Підтримка реформи правової бази щодо національних меншин та стійкості національних меншин і ромів в Україні» Офіс омбудсмена запустив пілотний проєкт «Документування осіб з-поміж ромської національної меншини та напрацювання юридичних механізмів спрощення цієї процедури» у Мукачеві.

Також в Офісі був створений відповідний структурний підрозділ, роботу якого координує представник обмбудсмена з рівних прав і свобод, прав нацменшин, політичних та релігійних поглядів Михайло Спасов.

Нагадаємо, що у Кременчуці запрацював ресурсний центр для жінок та дівчат.

Фото: телеграм-канал Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця

МІТКИ