Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Сила в єднанні: як програма «Єднання заради дії» допомагає в розширенні мережі Рад ВПО?

9 Лютого 2024, 14:15

Наразі за оцінками Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій в Україні лише офіційно зареєстровано понад 4,9 мільйони внутрішньо переміщених осіб, тоді як загалом їх може бути до 7 мільйонів.

Щоби допомогти переселенцям адаптуватися та інтегруватися у нові громади, в різних регіонах України створюють Ради ВПО при місцевій владі. Вони об’єднують між собою переселенців, які разом із посадовцями та громадськими організаціями розробляють програми підтримки для тих, хто втратив дім через війну.

Аби допомогти у створенні таких осередків, а також налаштувати стабільну та якісну роботу уже діючих започаткували програму «Єднання заради дії». Вона впроваджується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX в Україні) разом із Благодійною організацією «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та за підтримки Державного департаменту США.

Фото: yednanniazaradydii.org.ua

У її межах на основі спеціально розробленої методології, членам кожної Ради пропонують визначити конкретний день для обговорення основних пріоритетів та можливостей.

Наразі спеціалісти провели уже понад 20 стратегічних сесій для Рад ВПО. Під час них фахівці надають унікальні проєкти стратегічного та операційного планів. Їх можна брати за основу та доопрацьовувати з урахуванням власних потреб.

Також експерти програми «Єднання заради дії» організовують сесії стратегічного планування за методологією, розробленою в межах програми спеціально для Рад ВПО. Такі заходи допомагають їм спланувати свою майбутню діяльність та визначити пріоритетні напрямки роботи.

Фото: yednanniazaradydii.org.ua

Крім того, у межах програми спеціалісти розробили посібник, який складається з 12 розділів. У ньому можна знайти відповіді на найпоширеніші запитання, з якими можуть стикнутися переселенці:

  • пошук житла,
  • реєстрація ВПО,
  • отримання освіти,
  • працевлаштування,
  • гуманітарна та соціальна допомога,
  • отримання компенсації за зруйноване житло.

Ці методичні матеріали регулярно оновлюються, відповідно до змін у законодавстві.

Також на сайті Єднання заради дії можна ознайомитися з корисними матеріалами та зразками документів, які знадобляться на кожному етапі роботи Ради ВПО.

Фото: yednanniazaradydii.org.ua

Загалом, за участю програми «Єднання заради дії» в різних регіонах України вже працюють 25 Рад ВПО. Ще у 2 громадах, у Луцьку та Львові, вони запрацюють невдовзі.

Ознайомитися з іншими корисними матеріалами, зокрема інфографіками, можна на сайті програми.

МІТКИ