Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Чехії проводитимуть перевірку доходів українців, які отримують гуманітарну допомогу

9 Лютого 2024, 10:24

Відтер, українські шукачі притулку, які через війну вимушено проживають в Чехії та отримують гуманітарну допомогу, зобов’язані будуть вказувати інформацію про доходи. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Rádio Ukrajina.

Зазначається, що у заявці на отримання гуманітарної допомоги для наших співвітчизників у Чехії додалися нові пункти про доходи. У кінці анкети слід поставити відмітку про те, що заявник дає дозвіл центру зайнятості отримувати інформацію щодо доходів від української сторони. Це обов’язковий пункт під час подання заяви.

Після того, як людина ставить галочку, центр зайнятості отримує від неї автоматичну згоду на те, що всі дані, які вона вказує в анкеті щодо надходжень з України, перевірятимуться.

«На жаль, зараз дуже багато зловживань. Люди не вказують правильної чи повної суми виплат від української сторони. Найчастіше йдеться про пенсію, виплати на дітей чи з інвалідності. “Уряд праці” потребує контролю і підтвердження, що дійсно саме така сума надходить або не надходить особі», – зазначила консультантка для іноземців в адміністрації міста Кралупи-над-Влтавоу Аліна Стражевська.

Інше нововведення – довідка про доходи, яку треба подавати на кінець місяця, крім виписки з банківського рахунку.

«Якщо людина працює в Чехії, організація платить податки, податкова цю інформацію показує, тому центр зайнятості має ці дані. Але дохід необов’язково може бути з чеської сторони, наприклад людина працює онлайн, і з’являється нова необов’язкова графа щодо підтвердження таких видів доходів», – зауважила Стражевська.

Якщо заявник подібних додаткових доходів не має, то нічого додавати й зазначати не потрібно.

Заявку на гуманітарну допомогу можна подати на сайті Міністерства праці і соціальних питань Чехії.

Нагадаємо, що Чехія запроваджує виплати для українських біженців, які повертаються додому.

МІТКИ