Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Запоріжжі відновлюють багатоповерхівку, яка була частково пошкоджена під час ворожої атаки

7 Лютого 2024, 17:04

У Запоріжжі триває відновлення багатоповерхового будинку, який є пам’яткою архітектурного значення та був частково зруйнований під час ракетного удару. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«На сьогодні завершуються роботи в 12 квартирах зруйнованої частини будинку та 10 квартирах, які були частково зруйновані. Вже виконуються косметичні роботи, встановлюється сантехніка. Роботи з благоустрою ще тривають, адже завершити їх раніше не дозволяли погодні умови. Паралельно встановлюємо архітектурні елементи, зокрема плитку Мелія», – зазначив представник підрядника ТОВ «Українські інвестиційні технології» Євген Ковальов.

Плитку Мелія виготовляють із шамотної глини, яку вдалося привезти зі Слов’янська. Нею облицьована фасадна частина будинку, яка, власне, і є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Крім того, у дворі багатоповерхівки будують надсучасне укриття на майже 100 людей.

Воно змонтовано з дев’яти окремих модулів, які через зовнішню схожість називають «будинками гобітів». Уньому буде окрема вентиляція, електрика, туалетні кімнати, кімната матері та дитини, запаси води питної та технічної, аптечка.

«Укриття буде підключено до мережі тривог. Це означає, що тільки-но вмикається тривога, двері автоматично відкриваються. Потім, коли тривога вимикається, двері будуть працювати тільки на вихід. Усе обладнання буде закрите на електромагнітні замки, які будуть відкриватися в різних випадках. Якщо, наприклад, буде вибух, то відкриється щит із вогнегасником. Усе буде закрито, аби нічого не вкрали», ––пояснив Ковальов.

Роботи з відновлення будинку обіцяють завершити у квітні 2024 року. Хоча за проєктом, вони можуть тривати до кінця року.

Нагадаємо, раніше в Запоріжжі відкрили спецкімнати для свідчень дітей, які постраждали чи стали свідками злочину.

МІТКИ