Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Україна покращила показники за Індексом сприйняття корупції, продемонструвавши один із найкращих результатів у світі за 2023 рік

7 Лютого 2024, 10:12

Наша країна стала однією з 17 держав, які в цьогорічному рейтингу СРІ продемонстрували свій найкращий показник за весь час. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на міжнароднуорганізацію Transparency International.

Зазначається, що Україна отримала 36 балів зі 100 в Індексі сприйняття корупції (CPI) за підсумками минулого року та посіла 104-те місце серед 180 країн. У порівнянні з 2022 роком вона додала три бали в рейтингу, що є одним із найкращих показників у світі.

Світові лідери та аутсайдери CPI за 2023 рік майже не змінилися. Рейтинг очолюють Данія, Фінляндія, Нова Зеландія та Норвегія. Аутсайдерами залишилися Сомалі, Сирія і Південний Судан. Цьогоріч до них додалася Венесуела.

Загалом із часів Революції гідності за 10 років Україна додала 11 балів у рейтингу – це найбільший приріст серед країн, які зараз мають статус кандидаток до ЄС.

На думку міжнародних експертів, в цьому сприяла активна позиція громадянського суспільства, зокрема, його наполягання на поновленні подання державними чиновниками електронних декларацій про доходи. А також державні закупівлі в Україні, які залишаються значною мірою конкурентоспроможними та отримують визнання Світового банку, і зусилля уряду в посиленні підзвітності та контролю, особливо у сфері відновлення.

Щоб іще більше покращити рівень боротьби з корупцією, організація рекомендувала Україні:

  • підвищити ефективність боротьби з топкорупцією;
  • ефективно використати на потреби держави активи корупціонерів і поплічників рф;
  • провести реформу Рахункової палати та Державної аудиторської служби.

Індекс сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, СРІ) – показник, який з 1995 року розраховується міжнародною організацією Transparency International. Його розраховують на основі 13 досліджень авторитетних міжнародних установ і дослідницьких центрів. Для визначення оцінки України використано дев’ять джерел.

Ключовим показником Індексу є кількість балів, а не місце в рейтингу. Мінімальна оцінка (0 балів) означає, що корупція фактично підміняє собою державу, максимальна (100 балів) свідчить про те, що корупція майже відсутня в житті суспільства.

Нагадаємо, раніше в Україні оновили перелік посад із підвищеним рівнем корупційних ризиків.