Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Участь 83 країн в обговоренні української Формули миру засвідчила ізоляцію рф – ЄС

7 Лютого 2024, 10:56

Участь представників 83 країн світу в обговоренні української Формули миру в Давосі продемонструвала зростаючу ізоляцію рф в усьому світі. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

У заяві Європейського Союзу, виголошеній на засіданні Форуму з безпекового співробітництва ОБСЄ, який нещодавно відбувся у Відні, було вказано на позицію лідерів країн-членів ЄС про те, що Євросоюз та його держави-члени продовжуватимуть свої зусилля для «забезпечення якомога ширшої міжнародної підтримки всеосяжного, справедливого та тривалого миру, а також ключових принципів та цілей української Формули миру з метою проведення майбутнього Глобального саміту миру».

Також було наголошено, що ЄС продовжуватиме підтримувати нашу державу в її захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності в межах її міжнародно визнаних кордонів.

«ЄС та його держави-члени повторюють: цій жахливій агресивній війні проти України немає жодного виправдання. Росія розпочала її і повинна нести повну відповідальність за всі свої ганебні дії та за жертви на всій міжнародно визнаній території України, будь-то в Києві, Херсоні, Запоріжжі, Донецьку, Луганську чи на Кримському півострові», – зазначається у заяві.

Крім того, ЄС та його держави-члени вкотре наголосили, що рф повинна негайно припинити свою незаконну та невиправдану війну, а також повністю та беззастережно вивести всі свої війська та військову техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

«Ми також засуджуємо триваючу військову підтримку агресивної війни Росії проти України з боку Ірану, Білорусі та КНДР. Ми закликаємо всі країни не надавати матеріальну або іншу підтримку агресивній війні Росії, яка є кричущим порушенням міжнародного права, в тому числі Статуту ООН, а також ключових принципів і зобов’язань ОБСЄ», – заявили в ЄС.

Нагадаємо, що ЄС продовжив ще на пів року економічні санкції проти рф.

МІТКИ