Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Нацполіція наразі має 32 швидкісні лабораторії з відбору ДНК

6 Лютого 2024, 13:48

Нараз Національна поліція має 32 швидкісні лабораторії з відбору ДНК, які правоохоронцям надали міжнародні партнери, і ще 12 очікують отримати невдовзі. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова першого заступника голови Нацполіції України –– керівника Головного слідчого управління НПУ Максима Цуцкірідзе в інтерв’ю виданню «Інтерфакс-Україна».

«Триває робота із занесення в базу ДНК-профілів рідних. Вже готові 7 тис. профілів для порівняння. На даний момент у нас є 32 швидкісні лабораторії по відбору ДНК, які надали міжнародні партнери, ще 12 очікуємо. Приблизно 1 тис. осіб ідентифікували саме завдяки ДНК-експертизам. Криміналісти роблять колосальну роботу, щоб близькі могли по-людськи поховати рідну людину», – заявив Цуцкірідзе.

Зазначається, що нині НПУ в процесі ідентифікації тіл допомагають міжнародні партнери України, а саме –– Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти, яка знаходиться в Нідерландах.

«Ми співпрацювали з ними упродовж 2023 року, і за цей період відібрали зразки у понад 400 громадян України за кордоном. За допомогою такої співпраці було встановлено близько 90 збігів», – заявив керівник ГСУ Нацполіції.

Відповідаючи на питання щодо міжнародної співпраці в контексті війни і розслідування невоєнних злочинів, посадовець поінформував, що Нацполіція надає міжнародні доручення щодо правової допомоги іншим країнам чи інші держави надають їх.

За його словами, у порівнянні з довоєнним періодом ефективність виконання цих запитів підвищилася.

«Станом на сьогодні слідчими виконується понад 638 запитів компетентних органів іноземних держав про надання міжнародної правової допомоги у кримінальних справах. Ці запити надходять через Офіс Генпрокурора і переважну більшість доручають виконувати саме поліцейським. Так ми відслідковуємо іноземних злочинців і повертаємо їх у країни їхнього громадянства», –– додав Цуцкірідзе.

Окремо він подякував їхнім партнерам і відзначив плідність співпраці з відділом з правоохоронних питань посольства США, Радою Європи, КМЕС, Європолом, Євроюстом, Міжнародним кримінальним судом.

«Співробітництво та допомога не послаблюються з часом», – розповів керівник Головного слідчого управління НПУ.

Раніше ми повідомляли про те, що українці за кордоном можуть здати ДНК для пошуку рідних, зниклих безвісти.

МІТКИ