Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Австрії благодійні організації закликали уряд надати українцям посвідку на проживання

6 Лютого 2024, 10:09

Найбільші благодійні організації Австрії «Карітас», «Червоний Хрест», Diakonie, Hilfswerk та Volkshilfe закликали федеральний уряд до надання українцям посвідок на довгострокове проживання. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

У спільній заяві від імені Bundesarbeitsgemeinschaft Freie Wohlfahrt (BAG), куди входять усі головні австрійські гуманітарні організації, міститься заклик до якнайшвидшого прирівнення українців до осіб, які мають офіційне право на притулок. Очікується, що це покращить їхній доступ до соціального забезпечення та роботи.

«З вересня 2023 року, коли ми, як організації BAG, востаннє висловлювали свої вимоги щодо заходів із забезпечення довгострокової безпеки для переміщених українців в Австрії, нічого не відбулося. Надання так званої «базової допомоги» дозволило швидко подбати про людей і розмістити їх. Від самого початку було зрозуміло, що це не є довгостроковим рішенням. І зараз, майже через два роки після початку війни в Україні, це рішення вже не є адекватним», – заявила Генсекретар австрійського «Карітасу» та голова BAG Анна Парр.

Зазначається, що так звана «базова допомога» (Grundversorgung), яку отримують українці, призначена лише для короткострокового проживання під час процедури надання притулку.

«З її правилами щодо проживання та доступу до ринку праці, вона є величезним бар’єром на шляху інтеграції. Ми вважаємо, що надання переміщеним особам з України рівних прав з особами, визнаними біженцями, є прагматичним і небюрократичним рішенням», – заявила вона.

Крім того, попри наявність в українців доступу до ринку праці, «існують серйозні перешкоди для працевлаштування в умовах «базової допомоги». Це пов’язано з тим, що люди, які отримують Grundversorgung, можуть заробляти лише невеликі суми без того, щоб не втратити цю допомогу.

«Ліміти додаткового доходу настільки низькі, що швидкий початок роботи тягне за собою ризик повної втрати переваг «базової допомоги», а отже, і організованого проживання», – заявила віцепрезидентка Австрійського Червоного Хреста Аня Оберкофлер.

Маючи посвідку на проживання, яка дозволяє українцям залишатися в Австрії навіть після березня 2025 року, укладати трудові та орендні договори. Також вона додає більше стимулів для вивчення німецької мови або для початку багаторічних навчальних програм тощо.

Наразі в Австрії зареєстровано близько 70 тисяч наших співвітчизників.

Нагадаємо, що раніше Австрія продовжила для українців стипендії та звільнення від плати за навчання.

МІТКИ