Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Литва надасть 300 тисяч євро для створення адаптивного проєкту школи для України

5 Лютого 2024, 9:52

Цього місяця уряд Литви оголосить Міжнародний конкурс на кращий проєкт української школи у межах проєкту «Школа майбутнього для України», переможець якого отримає 300 тисяч євро. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури.

«Литовські партнери спільно з архітекторами та освітянами з України підготували бачення школи для конкурсного завдання, а архітектори України та світу візьмуть участь в створенні дизайн-проєкту школи», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що литовська урядова агенція Central Project Management Agency оголосила процедуру ринкових консультацій щодо закупівлі послуг адаптивного архітектурного проєктування з передбаченим повторним використанням.

Це означає, що архітектурне бюро, яке переможе у відкритому конкурсі, отримає грант у розмірі 300 тисяч євро на створення проєкту школи для України.

«Школа майбутнього» – це ініціатива уряду Литви у співпраці з Агентством відновлення. Литовський Фонд співробітництва та гуманітарної допомоги виділяє на цю ініціативу 500 тис. євро. Мета – отримати функціональний та на 90% готовий до реалізації технічний проєкт, яким зможе вільно користуватися кожна громада села чи міста.

Варто зазначити, що Литва протягом минулого року активно сприяла відновленню українських шкіл. Зокрема, за кошти сусідньої держави вже повністю відновили садочок в Ірпені та зруйновану школу в Бородянці, що на Київщині, й побудували там укриття. Крім того, на замовлення Литви виготовили й привезли 300+ квадратних метрів вікон у єдину вцілілу школу в Снігурівці.

Нагадаємо, раніше Литва виділила на відновлення України 1 млн євро.

МІТКИ