Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні склали словник коректної термінології для спілкування з людьми з інвалідністю

5 Лютого 2024, 8:23

Громадська організація «Доступно.UA» нещодавно презентувала словник коректної термінології для спілкування з людьми з інвалідністю. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук-сторінку організації.

Зазначається, що цей словник є корисним гідом для всіх, хто працює з текстами, а також для всіх, хто хоче говорити про людей з повагою.

У словнику, зокрема, вказані пояснення правильного вживання термінів для позначення різних порушень здоров’я. Наприклад, замість «інвалід», «каліка», коректно вживати «людина з інвалідністю»; замість «ампутант», «безрукий», «безногий» – «людина, яка користується протезом нижньої/верхньої кінцівки» тощо.

«Насправді все дуже просто: при спілкуванні звертайтеся до співрозмовника на імʼя. Репліка на кшталт «Привіт, людино з порушенням зору» навряд прозвучить у вашій розмові. Якщо ж ви розповідаєте про когось, спробуйте вжити коректний варіант. Погодьтеся, ніхто не хотів би, щоб за спиною нас називали «каліка», «неповносправний» і таке інше», – пояснюють в організації.

Фото: фейсбук Доступно.UA

У «Доступно.UA» акцентують на тому, що при описі та зверненні до людей з інвалідністю необхідно завжди спершу бачити людину, а вже потім її травму чи порушення здоров’я.

Словник презентований у зручному форматі для щоденного використання представниками громадських організацій, ЗМІ, бізнесу, органів місцевого самоврядування та усіх небайдужих громадян. На сьогодні він доступний в електронному форматі, проте незабаром ГО планує презентувати друковану версію та надіслати його для державних та приватних  установ.

«Доступно.UA»  – неурядова організація, яка займається моніторингом доступності українських міст. Вона має на меті нормалізацію сприйняття людей з інвалідністю суспільством, просування тренду архітектурної доступності в Україні та заохочення людей до активного життя.

Нагадаємо, раніше в Україні розробили довідник із запобігання корупції в органах місцевого самоврядування.

МІТКИ