Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Опитування: У деокупованих та прифронтових громадах високі показники громадянської ідентичності

4 Лютого 2024, 15:53

У деокупованих та прифронтових громадах зросла динаміка самоідентифікації жителів як громадян України. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на результати дослідження «Культурні практики та потреби для відновлення населення у деокупованих та прифронтових громадах», проведеного соціологічною групою «Рейтинг».

Зазначається, що під час дослідження жителів восьми областей просили оцінити, наскільки вони відчувають себе громадянином України, мешканцем свого регіону, європейцем та радянською людиною.

Таким чином, згідно з дослідженням, середня оцінка відчуття себе громадянином України у Чернігівській області становить 9,3 з 10, у Сумській – 9,2; у Харківській – 9; у Дніпропетровській – 8,9.

Фото: Укрінформ

Середня оцінка відчуття себе мешканцем регіону в досліджуваних областях така: Чернігівська – 9,3 з 10; Сумська – 9; Харківська – 9,5; Дніпропетровська – 9,1.

Фото: Укрінформ

Натомість оцінки відчуття європейської ідентичності посередні. Відносно вищий рівень його зафіксований у Сумській (4,3), Запорізькій (4,2), Миколаївській (4,1) та Херсонській (4,1) областях, у Чернігівській 4 з 10, найнижчий – в Одеській (3,4) та Харківській (3,6).

У незначної кількості респондентів ще фіксується відчуття радянської ідентичності, причому дещо частіше –– серед старшого населення та тих, хто спілкується російською. Найменша радянська ідентичність у Сумській області (1,4), більша – в Одеській (2,3) та Запорізькій (2,1).

Опитування проводилося методом face-to-face. У період з 17 листопада до 4 грудня 2023 року. Опитано 3200 респондентів (по 400 респондентів на кожну область) віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Статистична похибка вибірки не більше 4,9% для кожної з областей.

Раніше ми повідомляли, яким українці бачать майбутнє через 10 років.