Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Лідери п’яти країн ЄС закликали подвоїти зусилля з підтримки України та надати необхідну зброю

4 Лютого 2024, 15:08

Країни-члени Європейського Союзу мають подвоїти зусилля щодо допомоги Україні на тлі триваючої російської агресії. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на лист канцлера ФРН Олафа Шольца та прем’єр-міністрів Данії Метте Фредеріксен, Чехії Петра Фіали, Естонії Каї Каллас та Нідерландів Марка Рютте, опублікованому днями у виданні Financial Times.

«ЄС та його країни-члени були рішучими прихильниками України від початку повномасштабного вторгнення Росії. І з відчутним успіхом: Росія не змогла досягти жодної зі своїх цілей у розпочатій нею війні. Однак наші зусилля не повинні згаснути. Ми маємо відновити нашу рішучість і подвоїти наші зусилля, щоб забезпечувати нашу підтримку стільки, скільки буде потрібно», – йдеться у листі.

На переконання авторів звернення, наразі актуальним є забезпечення нашої держави боєприпасами та системами озброєння, включаючи гаубиці, танки, БпЛА та засоби протиповітряної оборони.

«Оскільки нові замовлення, які ми розміщуємо сьогодні, потраплять на поле бою лише наступного року, тому ми маємо наполягати на пошуку шляхів прискорення доставки в Україну обіцяних артилерійських снарядів. Це може відбуватися шляхом передачі наявних запасів або спільної закупівлі боєприпасів через наші оборонні підприємства. Країни-партнери також можуть відігравати важливу роль, і ми запрошуємо їх приєднатися до наших спільних зусиль», – повідомляється у листі.

Крім того, лідери наголосили, що від допомоги Україні залежить майбутнє Європи.

«Якщо Україна програє, довгострокові наслідки та витрати будуть набагато вищими для всіх нас. Ми, європейці, несемо особливу відповідальність. Тому треба діяти. Від цього залежить майбутнє Європи», – зазначається у листі.

Раніше ми повідомляли про те, що в Євросоюзі створили спільну базу даних усіх українських біженців.

МІТКИ