Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні розширюють надання безкоштовної психологічної допомоги для ветеранів та їхніх сімей

1 Лютого 2024, 18:24

Держава розширює доступ до надання безкоштовної психологічної допомоги для ветеранів та їхніх сімей у громадах. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «ШоТам».

«Надання якісної психологічної допомоги має відбуватися насамперед у громадах, куди повертатимуться українські Захисники і Захисниці. Така допомога є безкоштовною і надаватиметься за трирівневою системою», – зазначила міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Повідомляється, що перший рівень – це соціальні працівники, помічники ветерана та інші особи, які пройшли відповідну підготовку та надають соціально-психологічну підтримку та соціальні послуги, такі як: соціальний супровід та адаптація.

Другий – психологічна допомога, яку можуть надавати фахівці з психологічної допомоги незалежно від форми власності, в тому числі фізичні особи-підприємці, які відповідають певним вимогам.

Третій рівень включає комплексну медико-психологічну допомогу, яку забезпечують ліцензовані установи, в яких є мультидисциплінарні команди мінімум з чотирьох фахівців (1 психіатр та 3 психотерапевти/психологи).

«Мінветеранів буде відшкодовувати вартість наданих послуг із психологічної допомоги суб’єктам другого та третього рівня, спеціалізованим закладам не залежно від форми власності, в тому числі й фізичним особам-підприємцям, які надають такі послуги», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, нещодавно в чотирьох райадміністраціях Вінниччини створили підрозділи з питань ветеранської політики.

МІТКИ