Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Оцінки українських дітей у закордонних школах мають зараховуватись в Україні

1 Лютого 2024, 15:57

На цьому було наголошено під час спеціальної наради, яка відбулася під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Мінреінтеграції.

Зазначене питання порушили представники Української школи в Женеві, яку у квітні 2022 року заснувала Асоціація «Українки Швейцарії».

Представник Міносвіти пояснив, що торік відомством було розроблено відповідні методичні рекомендації, затверджені наказом МОН. У них роз’яснюються окремі питання здобуття освіти у закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану.

Зокрема, йдеться про те, що діти, які вимушено змінили місце проживання і здобували освіту за кордоном, після повернення будуть зараховані до закладів загальної середньої освіти України. Туди, де навчалися раніше, або в будь-які інші. Зарахування здійснюватиметься на підставі заяви одного з їхніх батьків чи інших законних представників.

Згідно з рекомендаціями, всі оцінки, здобуті за кордоном, при поверненні перезараховуються. Для цього достатньо надати інформаційну довідку, до якої мають бути прикріплені:

– витяг оцінок, здобутих за кордоном;

– довідка про систему оцінювання, яка застосовується в країні перебування.

За кордоном діти можуть вивчати лише навчальні предмети українознавчого компонента. Це можливо як дистанційно в українських школах, так і на базі Міжнародної української школи (МУШ).

Йдеться про українську мову та літературу, історію України, основи правознавства, географію, громадянську освіту, захист України та предмет «Я досліджую світ» (у частині громадянської й історичної освітньої галузі). Це дає змогу уникнути подвійного навантаження від паралельного навчання в українській і закордонній школах.

Також учасники наради обговорювали можливість зарахування стажу українським вчителям, які наразі працюють за кордоном.