Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Естонія у ПАРЄ закликала до негайного повернення депортованих українських дітей

31 Січня 2024, 15:29

Керівниця делегації Естонії в Парламентській асамблеї Ради Європи Лійза Пакоста нещодавно закликала парламенти держав-членів ПАРЄ засудити діяльність рф з депортації українських дітей і вимагати негайного їхнього звільнення та безпечного повернення на батьківщину. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на естонський мовник ERR.

«Ми є свідками жахливої ситуації з українськими дітьми, яких насильно депортують з їхньої рідної країни до Росії та Білорусі. Ми не повинні забувати, що ці безневинні діти зазнають глибоких травм і протягом тривалого часу стикаються з насильством, болем, жахами війни та насильницьким переселенням. Масштаби трагедії величезні – ми навіть не знаємо, скільки саме дітей було депортовано», –– зазначила Пакоста на пленарному засіданні ПАРЄ.

Також вона підкреслила, що мета злочинної політики рф – насильно змінити ідентичність дітей та асимілювати їх, щоб вони забули свою батьківщину Україну та не змогли повернутися до своїх родин.

«Це діяння –– тяжке порушення міжнародного права та образа гідності життя дітей та підлітків. Це діяння –– не що інше, як військовий злочин та порушення сутності людяності», – додала Керівниця делегації Естонії.

Нагадаємо, що до 2027 року Естонія виділить Україні допомогу на 1,2 млрд євро.

МІТКИ