Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Україна і Британія співпрацюватимуть у сфері інформаційної безпеки та боротьби з пропагандою

30 Січня 2024, 18:57

Україна та Велика Британія співпрацюватимуть у сфері інформаційної безпеки та боротьби з маніпуляціями й пропагандою в межах відповідної угоди, яка була нещодавно підписана між країнами. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на офіційний сайт президента України.

Йдеться про угоду «Про співробітництво у сфері безпеки між Україною і Сполученим королівством Великої Британії та Північної Ірландії». У ній наголошується, що «учасники визнають, що Російська Федерація продовжує маніпулювати інформацією на підтримку своєї війни проти України, і будуть прагнути продовжувати взаємно підтримувати зусилля один одного з донесення правдивої інформації».

Зокрема, вони разом покращуватимуть можливості нашої держави протистояти загрозам інформбезпеці та співпрацюватимуть для ефективної комунікації на міжнародному рівні, пропонуючи правдиву альтернативу російській дезінформації.

«Учасники угоди зобов’язуються сприяти розвитку спільних освітніх і тренінгових програм для фахівців з інформаційної безпеки, підвищуючи рівень володіння англійською мовою в цій сфері, обмінюючись досвідом та організовуючи професійні заходи», – йдеться в документі.

Зазначається, що Велика Британія стала першою країною, яка уклала фінальну двосторонню безпекову угоду з Україною в межах домовленостей, узгоджених під час Вільнюського саміту НАТО між Україною, членами G7 та державами, що до них приєдналися.

Захід відбувся 11 липня минулого року. Його учасники підтвердили, що Україна стане членом Альянсу, і погодились вилучити з процедури вступу вимогу про виконання Плану дій щодо членства. Тобто для України шлях до НАТО з двокрокового процесу перетвориться на однокроковий.

Наступного дня, 12 липня, лідери країн Групи семи – Японія, Німеччина, Велика Британія, США, Канада, Франція та Італія – оголосили про погодження декларації щодо гарантій безпеки для України. Наступним кроком має стати система двосторонніх безпекових угод між Україною та окремими країнами-гарантами. Британія стала першою з країн, яка підписала фінальну угоду в межах рамкового документа.

Згідно з угодою, Британія підтримуватиме Україну у вказаних сферах впродовж десяти років – до 2034 року.

Нагадаємо, що Велика Британія виділяє фінансову допомогу Україні для проходження зимового періоду.