Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Норвегія вже надала понад 450 млн доларів грантів українському енергосектору

30 Січня 2024, 14:03

З початку повномасштабної війни Норвегія виділила понад 450 млн доларів грантової підтримки енергетичному сектору України та направила 28 вантажів гуманітарної допомоги. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство енергетики за підсумками зустрічі з делегацією норвезьких парламентарів.

«З моменту вторгнення Норвегія надала понад 450 мільйонів доларів США у вигляді грантів на енергетику. Крім того, Україна отримала 28 вантажів гуманітарної допомоги від норвезьких партнерів загальною вагою понад 250 тонн, до якої увійшли генератори, спецтехніка, трансформатори та високовольтне обладнання», – йдеться у повідомленні.

Крім того, у відомстві проінформували делегатів про поточний стан української енергосистеми та результати ремонтної кампанії на енергооб’єктах. Сторони обговорили допомогу Норвегії у відновленні українського енергосектору, напрямки поглиблення співпраці у розвитку відновлюваних джерел енергії та питання забезпечення енергетичної безпеки Європи.

Зазначається, що Міненерго працює з норвезькими партнерами над підготовкою спільних проєктів для залучення інвестицій у технології генерації енергії, а також розвиток сталих і гнучких систем передачі та розподілу електроенергії.

Окрему увагу під час зустрічі було приділено питанням загальноєвропейської і глобальної енергетичної безпеки. Обговорювалася необхідність консолідації міжнародних зусиль для усунення ризиків, пов’язаних з окупацією росіянами Запорізької АЕС та залежністю окремих європейських країн від російських енергоносіїв.

Раніше РеІнформ повідомляв про те, що Данія внесе 7 млн євро у Фонд підтримки енергетики України.

МІТКИ