Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Правила перебування українських шукачів притулку в Польщі планують зробити суворішими

30 Січня 2024, 13:31

Спеціальний захист для українців у Польщі закінчується 4 березня. Після цього допомогу продовжать ще на пів року –– до вересня 2024 року. За ці шість місяців польський уряд налаштований розробити нові, суворіші правила підтримки шукачів притулку. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання Rzeczpospolita.

Серед анонсованих змін – скасування статусу біженця в разі виїзду громадянина України з Польщі навіть на короткий термін (наприклад, на свята чи у відпустку). На думку уряду, такі дії шукачів притулку показують, що їм уже не потрібен тимчасовий захист. Також люди отримуватимуть менші виплати на дітей.

«Зміни дуже потрібні. Міжнародну фінансову допомогу від держави мають надавати лише хворим та людям з інвалідністю, переважно зі Сходу України», – зазначила Анета Жоховська, директорка фундації Лени Гроховської, яка керує п’ятьма центрами для біженців у Польщі.

Зазначається, що польський уряд проведе консультації з міністерствами, органами місцевого самоврядування та організаціями, які надають шукачам притулку допомогу.

Нагадаємо, Польща підписала декларацію G7 про гарантії безпеки для України.

МІТКИ