Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На компенсацію фермерам за розмінування земель у бюджеті передбачили 3 млрд грн

27 Січня 2024, 10:59

У Мінекономіки працюють над запуском програми компенсацій фермерам, які власним коштом замовили послуги обстеження та розмінування своїх земель. У держбюджеті на 2024 рік на цей напрямок передбачено 3 млрд грн. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт відомства.

Зазначається, що головна мета цьогоріч у сфері гуманітарного розмінування –– запустити ринок відповідних послуг. Для цього планують реалізувати низку законодавчих, технологічних та фінансових ініціатив. Зокрема, йдеться про запуск програми компенсацій фермерам, які власним коштом замовили послуги обстеження та розмінування своїх земель.

«Для усунення бар’єрів, що заважають новим операторам виходити на ринок цих послуг, Мінекономіки працює над удосконаленням процедури сертифікації. Також триває робота над оновленням чинних і розробкою нових стандартів протимінної діяльності та розробка моделі пріоритезації потенційно забруднених територій», – йдеться в повідомленні.

Усі ці та інші законодавчі кроки будуть прописані у 3-річному Операційному плані, який втілить у життя Національну стратегію протимінної діяльності. Остання перебуває на фінальних стадіях затвердження.

Крім того, наразі також важливе застосування інноваційних технологій у розмінуванні. Зокрема, використання дронів, супутникових знімків, технологій дистанційного сканування землі, залучення штучного інтелекту.

«Ми вже ініціювали запуск відповідної акселераторної програми, завдяки якій відібрані стартапери зможуть пройти навчальні курси, отримати менторство від експертів галузі, сприяння у тестуванні технологій на полігонах та підтримку у виході на ринок», – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Нагадаємо, шо Світовий банк надасть Україні 700 млн доларів на підтримку сільського господарства.