Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Британія допомагала Україні з перших днів війни й продовжує нині – Президент

25 Січня 2024, 13:02

Велика Британія допомагала Україні ще з перших днів російсько-української війни і робить це досі. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова Президента України Володимира Зеленського в інтерв’ю британському телеканалу Channel 4 News.

«Велика Британія була з нами з перших днів (війни ред.) і по цей день. Я мав зустрічі з усіма вашими прем’єр-міністрами», сказав він.

За словами глави держави, України має з Британією гарні відносини не тільки на найвищому політичному рівні.

«Ми також маємо дуже хороші відносини на рівні розвідки. Але ви повинні знати, що у мене також є контакт із вашою розвідкою. Ми дужі відкриті, і я розмовляю з вашими лідерами. Я не є такою людиною, яка розмовляє тільки з прем’єр-міністрами або королем. Ні, ні, ми є партнерами із дуже глибокими зв’язками. У нас дуже хороші відносини. Ми розмовляємо кожного разу по телефону або на зустрічі – офіційній або неофіційній», – додав Зеленський.

Він також зазначив, що людей можна замінити, але інституційно та історично відносини між країнами потрібно зберегти.

Нагадаємо, 12 січня Президент Зеленський і Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, який прибув з візитом до Києва, провели переговори і підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки.

Згідно з нею, Велика Британія надасть нашій державі пакет військової допомоги на 2,5 млрд фунтів стерлінгів.

Крім того, угода з Британією передбачає щорічне надання додаткової допомоги упродовж 10 років і автоматичне надання Україні зброї в разі будь-якої агресії.

Також у документі наголошується, що учасники угоди продовжать шукати шляхи подальшого зміцнення своїх довгострокових відносин, включно з роботою на шляху до сторічного партнерства.

Раніше ми розповідали про те, що Велика Британія виділяє фінансову допомогу Україні для проходження зимового періоду.

МІТКИ