Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Хто з родини полонених чи зниклих безвісти захисників має право на грошове забезпечення?

24 Січня 2024, 17:31

Законодавство  України   передбачає надання певних прав та гарантій для членів сімей зниклих безвісти й полонених військовослужбовців. Зокрема, родичі можуть отримувати зарплату та одноразові додаткові виплати з дня захоплення в полон і до моменту завершення лікування, якщо в ньому є потреба після повернення з полону тощо. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця.

Виплата грошового забезпечення здійснюється:

  • дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності –– повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам);
  • усиновлювачам неповнолітніх дітей (які мають інвалідність з дитинства, незалежно від їхнього вiкy);
  • особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців (члени сім’ї̈, які були на його повному утриманні або одержували від нього допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом засобів до існування);
  • батькам рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі та не мають дітей.

У разі письмової відмови однієї з осіб від виплати грошового забезпечення, її частка рівномірно розподіляється між іншими, хто має право на його одержання.

Зверніть увагу! Виплата здійснюється з дня захоплення військовослужбовців у полон або заручниками, а також інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти, членам сімей військовослужбовців, за їхньою заявою.

Заява подається на ім’я командира військової частини за місцем постійної дислокації такої військової частини, особі, уповноваженій на ведення діловодства та прийом документів від родичів захисників.

До неї додаються:

  • копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові і реєстрацію місця проживання (перебування);
  • довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї (у разі відсутності такої інформації в паспорті);
  • копія свідоцтва про шлюб (у разі наявності);
  • копії свідоцтв про народження дітей (у разі наявності);
  • копія довідки про ідентифікаційний код (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від коду, –– копія сторінки паспорта з такою відміткою).

Командир (начальник, керівник) військової частини (установи, організації) розглядає протягом 15 днів подані документи та приймає рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що повідомляється заявнику в письмовій формі.

Виплата грошового забезпечення членам сімей військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини (установи, організації), місця служби або дезертирували, не здійснюється.

Раніше ми розповідали, що для внутрішньо переміщених осіб діє цифрова платформа безкоштовної юридичної допомоги.

 

МІТКИ