Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В українських багатопрофільних лікарнях створять центри ментального здоров’я

24 Січня 2024, 12:42

В Україні у кластерних лікарнях планують створити центри ментального здоров’я, де пацієнти зможуть отримати психологічну допомогу. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«Медична система переходить на другий етап – у кожній кластерній лікарні ми створюємо центри ментального здоров’я, в яких будуть і психологи, і психотерапевти, де також можна буде отримати психологічну підтримку і психологічну допомогу. У новій Програмі медичних гарантій на 2024 рік передбачений пакет, за яким у кожному медзакладі має бути сформована команда ментального здоров’я», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Крім того, за його словами вже готова госпітальна мережа. Наразі з медзакладами укладають угоди. Після завершення контрактування, Національна служба здоров’я України оприлюднить дашборди, на яких можна буде знайти ці лікарні.

Як додав міністр, інші лікарні, за умови відповідності вимогам НСЗУ, також можуть створити у себе центр ментального здоров’я як структурний підрозділ.

Зазначається, що в майбутньому, у рамках розбудови системи ментального здоров’я, планується запровадження психологічної реабілітації.

Наразі існують профільні медичні заклади, які вже надають медичну допомогу при психічних розладах. Враховуючи те, що кількість людей із посттравматичним стресовим розладом, ймовірно, у зв’язку з війною, буде збільшуватися, наразі розробляються нові методики й технології, які впроваджуватимуться по всій країні. Зокрема, такими розробками займається центр «Лісова поляна».

Нагадаємо, що новий етап медреформи – створення спроможної мережі лікарень – стартував в Україні в липні 2022 року. Згідно з ним, мережу лікарень в області об’єднають в один госпітальний округ. Його поділять на госпітальні кластери, які, в свою чергу, будуть поділені на надкластерні, кластерні й загальні.

Найпростіші захворювання лікуватимуть у загальних лікарнях. Кластерні й надкластерні лікарні надаватимуть високоспеціалізовані послуги пацієнтам, які мають складніші проблеми зі здоров’ям.

Раніше ми розповідали, що Нацслужба здоров’я планує запустити «кабінет пацієнта».