Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В одному з львівських університетів навчають волонтерству

24 Січня 2024, 10:29

В Українському католицькому університеті (УКУ) цьогоріч ввели новий курс «Служіння і мовна практика» для студентів першого року навчання на бакалаврських програмах. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Український католицький університет.

«У часи, коли наша країна переживає випробування війною, роль волонтерів стає ще важливішою. Волонтерство –– не просто допомога, а й внесок у суспільний розвиток. Воно гуртує людей, додає сили. Курс «Служіння і мовна практика» саме про практичний вимір концепції гасла УКУ – «Свідчити. Служити. Спілкуватися», – йдеться у повідомлені.

Зазначається, що дисципліна триває упродовж всього навчального року та складається з трьох частин: залученість студентів у волонтерську діяльність громад та організацій громадянського суспільства (ОГС), а також творення суспільно орієнтованих проєктів.

Також під час курси студенти можуть розвинути базові навички роботи в команді та опанувати основи проєктного менеджменту. На завершення курсу Центр сучасних іноземних мов організує спільне волонтерство студентів УКУ з іноземцями влітку.

Фото: ucu.edu.ua

Розпочався курс зі вступної лекції, у якій взяли участь представники різних громадських організацій. Студенти могли обрати той напрямок волонтерства, який найбільше відповідає їхнім зацікавленням.

Відтак упродовж жовтня та листопада минулого року 450 першокурсників долучилися до діяльності в обраних організаціях громадянського суспільства чи громадах.

«Ми даємо змогу студентам присвятити частину свого часу на благо суспільству в різних напрямках: допомога армії, соціально вразливі верстви населення, екологія, освіта та культура», – розповідає координатор Лабораторії волонтерства УКУ Орест Цебенко.

Найбільша кількість студентів долучилася до напрямку допомоги армії, де складали павербанки для захисників, плели сітки, виготовляли окопні свічки чи сортували сухпайки.

Менторську підтримку першокурсникам впродовж семестру надавали 60 старшокурсників, для яких перед тим організували академічний курс «Лідерство у волонтерстві», аби навчити, як працювати з волонтерами та вести їх за собою.

Раніше ми розповідали про те, що в школах стартує ініціатива, покликана надихнути підлітків долучитися до волонтерства.

МІТКИ