Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Чехії два Крайові центри допомоги Україні змінюють адреси

23 Січня 2024, 15:55

У Чехії змінюють адреси два Крайові центри допомоги Україні (KACPU), до яких українці звертаються за отриманням тимчасового захисту. Пункти у містах Оломоуц та Їглава тимчасово закриють. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук Naši Ukrajinci.

Зазначається, що впродовж січня-лютого відділення Крайових центрів допомоги Україні в містах Оломоуц та Їглава перемістять за новими адресами. Обидва KACPU увійдуть до складу нових відділень Міністерства внутрішніх справ.

Українці тимчасово не зможуть звертатися до цих центрів для оформлення тимчасового захисту:

  • Крайовий центр допомоги Україні (KACPU) в місті Їглава буде зачинений 2 лютого 2024 року. Із 12 лютого його відкриють за новою адресою: třída Legionářů 2813/10, 586 01 Jihlava.

Фото: фейсбук Naši Ukrajinci

  • Крайовий центр допомоги Україні (KACPU) в місті Оломоуц буде зачинений 29 січня 2024 року. Із 12 лютого його відкриють за адресою: třída Kosmonautů 989/8, 779 00 Olomouc.

Фото: фейсбук Naši Ukrajinci

З 1 січня подати заяву на тимчасовий захист та безкоштовне державне гуманітарне житло по всій Чехії можна лише в одному KACPU –– у місті Острава. Цей центр працює три дні на тиждень: у понеділок та середу 8:00-16:00, у п’ятницю з 8:00 до 14:00.

Якщо людина має де жити у Чехії, то заяву на тимчасовий захист треба подати до KACPU за місцем проживання. З 1 січня до заяви на тимчасовий захист необхідно додати довідку про наявність житла з офіційно завіреним підписом власника або особи, яка надає це житло.

Якщо людина приїжджає до Чехії просити тимчасовий захист і їй ніде зупинитися, вона може звернутися за екстреним розміщенням. Короткочасні притулки працюють цілодобово у містах Острава та Брно.

Нагадаємо, що Чехія запроваджує виплати для українських біженців, які повертаються додому.

МІТКИ