Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Росія відповідатиме за всі свої злочини в Україні – делегація Євросоюзу в ОБСЄ

23 Січня 2024, 13:32

Росія повинна відповісти і буде притягнута до відповідальності за всі свої жахливі дії в Україні, адже тільки вона винна у руйнуваннях і загибелі мирних людей. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«Незаконна, жорстока і невиправдана агресивна війна Росії проти України залишатиметься в центрі наших дискусій тут, у ФБС. Ми продовжимо наполегливо розглядати ганебне і катастрофічне повномасштабне вторгнення Росії стільки часу, скільки буде необхідно. РФ повинна і буде притягнута до відповідальності за всі свої жахливі дії. Тільки Росія несе відповідальність за всі руйнування і загибель невинних людей», – йдеться у заяві делегації Євросоюзу, виголошеній під час нещодавнього засідання Форуму безпекового співробітництва (ФБС) ОБСЄ у Відні.

Крім того, у делегації ЄС також засудили повітряні атаки рф на українські міста, висловивши «глибоке співчуття і міцну солідарність сім’ям і близьким загиблих і поранених».

«ЄС та його члени вкотре заявляють про своє найрішучіше засудження цих нападів з боку Росії як марних спроб підірвати та зламати стійкість українського народу в другу зиму неприйнятної та огидної агресивної війни. Ця стратегія терору провалиться, як і минулого року», –– наголошується в документі.

При цьому зазначається, що «саме Росія може покласти край цій війні вже зараз».

«Ми також засуджуємо підтримку, яку російській агресивній війні надає Білорусь. Поки Росія і Білорусь не припинять те, що вони роблять, ми не можемо вести справи в ОБСЄ, в тому числі у ФБС, як зазвичай», – заявила делегація ЄС.

Раніше ми повідомляли про те, що парламентська асамблея ОБСЄ визнала росію державою-спонсором тероризму.

МІТКИ