Як надати першу допомогу: алгоритм та загальні правила
22 Січня 2024, 10:07Правильне надання першої допомоги часто відіграє вирішальну роль у порятунку життя людини. В умовах війни, коли медики та рятувальники не завжди можуть вчасно дістатися місця події, навички проведення найпростіших медичних заходів стали критично важливими. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання Elle.
Головне правило першої допомоги — не нашкодити. Якщо ви не впевнені у своїх силах, краще утримайтесь та зверніться по допомогу до інших присутніх на місці події. Важливо зберігати спокій та діяти швидко, продумано і рішуче.
Алгоритм ваших дій має бути наступним:
- Огляньте місце події та переконайтеся, що надання допомоги буде безпечним як для вас, так і для постраждалого та людей навколо.
- Оцініть стан постраждалого: свідомість, дихання, пульс.
- Викличте бригаду швидкої медичної допомоги, а також інші екстрені служби.
- Якщо під час огляду були виявлені критичні кровотечі, зупиніть їх.
- Забезпечте прохідність дихальних шляхів.
- Якщо у постраждалого відсутні ознаки життя та немає критичної кровотечі (або ви вже її ліквідували), розпочніть проведення серцево-легеневої реанімації.
- Якщо серцево-легенева реанімація була вдалою та немає підозри на травми хребта і кісток тазу, переведіть постраждалого у стабільне положення (на боці, обличчям до себе, рука під головою, нога зігнута в коліні).
- Не залишайте людину саму та контролюйте стан її життєвих функцій до прибуття екстрених служб.
Раніше ми розповідали, як діяти, якщо опинилися під завалами будівлі.