Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Відпустка за свій рахунок: все, що потрібно знати

21 Січня 2024, 18:04

Окрім оплачуваних відпусток, які є гарантією права на відпочинок, трудовим законодавством передбачені також відпустки без збереження заробітної плати, або як в народі кажуть «за свій рахунок». Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на «Юридичний порадник для ВПО».

Найпоширеніші питання про відпустки «за свій рахунок»:

Чи в обовʼязковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати?

Ні. За загальним правилом все залежить від категорії, до якої відноситься працівник.
Так, відповідно до ст. 25 Закону «Про відпустки» так відпустка в обовʼязковому порядку надається, зокрема:

  • одинокій матері/батькові;
  • чоловікові, дружина якого перебуває у післяпологовій відпустці;
  • матері/батькові (в т.ч. прийомним)/опікуну/дідові/бабі, якщо дитина відповідно до медичного висновку потребує домашнього догляду;
  • працівникам з інвалідністю;
  • працівникам, які одружуються;
  • працюючим пенсіонерам;
  • працівникам, які вступають або навчаютьсясумісникам на час їхнього перебування у відпустці за основним місцем праці тощо.

Чи сплачується ЄСВ за працівника, який перебуває у відпустці без збереження заробітної плати?

Залежно від часу перебування в такій відпустці, тобто:

  • якщо працівник знаходиться частину календарного місяця у відпустці без збереження зарплати і його дохід у вигляді заробітної плати за відпрацьований час НЕ перевищує розміру мінімальної заробітної плати (з 1 січня — 7 100 грн, з 1 квітня — 8 000 грн), то сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата, та ставки єдиного внеску;
  • якщо ж працівник знаходиться у відпустці без збереження заробітної плати повний календарний місяць, ЄСВ не нараховується, оскільки відсутня база нарахування єдиного внеску.


Фото: kadrovik.ua

Чи є якісь особливості надання відпусток «за свій рахунок» на час воєнного стану? 

Так. Відповідно до ч. 3 ст. 12 ЗУ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, тоді як в мирний час така відпустка не може перевищувати 30 календарних днів на рік.

Відповідно до ч. 4 ст. 12 цього ж Закону за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу ВПО, роботодавець в обов’язковому порядку надає йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 календарних днів.

Зверніть увагу! Водночас нагадуємо, що у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток, крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

Нагадаємо, що одна з громадських організацій розширює перелік правової допомоги для постраждалого від війни населення.