Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У школах Чехії поменшало українських учнів

21 Січня 2024, 11:33

За даними Міністерства освіти Чехії, у школах країни нині навчається менше українських дітей, ніж 2022 року. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Radio Prague International.

«За оцінками фахівців, найімовірніше, це пов’язано із загальним зниженням кількості українських біженців у Чехії. Частина сімей, що знайшли собі тимчасовий притулок від війни на чеській території, повернулися на батьківщину. Діти, які залишилися в Чехії, відрізняються вищими показниками відвідуваності уроків, але стикаються з проблемами у процесі вивчення чеської мови», x`– йдеться в повідомленні.

За результатами дослідження, проведеного агентством PAQ Research, 97% українських біженців віком від 6 до 15 років відвідують базові чеські школи.

Загалом, наприкінці вересня 2023 року до чеських дитячих садків та базових шкіл ходило 48 тисяч дітей українських біженців, що на 2 тисячі менше, ніж роком раніше.

«Кількість українців з року в рік збільшується лише у чеських навчальних закладах середнього рівня освіти, насамперед там, де не передбачається складання іспитів на атестат зрілості. Наразі їх близько п’яти тисяч осіб, що становить близько 1% учнів у навчальних закладах середнього рівня», – повідомила виданню речниця міністерства освіти Тереза Фойтова.

Зазначається, що у рамках дослідження соціологи опитали близько 800 українських сімей, які проживають у країні.

Нагадаємо, що Чехія продовжила тимчасовий захист для українців до 2025 року.

МІТКИ