Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Харківщині триває відновлення медзакладу, пошкодженого окупантами ще на початку війни

21 Січня 2024, 9:09

Від початку війни Харківська область, як й інші прифронтові регіони, зазнає постійних ворожих обстрілів, внаслідок чого багато об’єктів інфраструктури, в тому числі й медичної, пошкоджено або зруйноване вщент. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.

Зокрема, серед медзакладів області ще на початку війни було пошкоджено Балаклійський центр первинної медико-санітарної допомоги. Він складається з 36 амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів, які обслуговують мешканців двох територіальних громад  — Балаклійської та Савинської.

Внаслідок бойових дій було пошкоджено 16 обʼєктів центру та ще 5 зруйновано вщент. Зокрема, були розбиті покрівля, дах і стеля, вибиті вікна й двері, пошкоджені надвірні будівлі тощо.

Завдяки спільним зусиллям партнерів та благодійних організацій, у медзакладі провели ремонтно-будівельні роботи: відновили покрівлю, замінили пошкоджені двері, вікна та склопакети, провели ремонт приміщення тощо.

На сьогодні 10 з 21 підрозділу вже відновлені, ще 4 — відновлені частково, відбудова центру триває.

Наразі Балаклійський центр первинної медико-санітарної допомоги функціонує та надає медичну допомогу людям. Зокрема, отримати медичні послуги у закладі може понад 33 тис. мешканців району.

Нагадаємо, раніше на Харківщині запрацював перший Центр соціально-психологічної допомоги.