Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як українцям підтвердити щеплення, зроблені за кордоном

29 Травня 2022, 16:02

Українці, які внаслідок війни виїхали за кордон, почали повертатися на батьківщину й наразі у багатьох із них виникає питання: як підтвердити щеплення, зроблені за кордоном, після повернення в Україну?

Про це пише РеІнформ з посиланням на МОЗ.

Відповідно до міжнародних медико-санітарних правил, особам, які отримують визнані Всесвітньою організацією охорони здоров’я щеплення, мають видати міжнародне свідоцтво про щеплення за визначеною формою.

У свідоцтві має бути наведена така інформація:

назва вакцини,

дата проведення щеплення,

виробник, доза та серія вакцини,

термін дії свідоцтва про щеплення.

Лікар або інший уповноважений медичний працівник, який контролює введення вакцини, має поставити власний підпис і печатку лікувального закладу навпроти інформації про щеплення. Свідоцтво про щеплення має бути повністю заповнене англійською або французькою мовою, а також може бути доповнене іншою.

Після повернення в Україну надайте отриманий за кордоном сертифікат сімейному лікарю або педіатру. Лікар внесе інформацію до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Раніше ми писали, що ВПО, для отримання планових щеплень можуть звернутися до найближчого медичного закладу. При цьому укладати декларацію із новим сімейним лікарем не потрібно.

 

МІТКИ