Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Українці на тимчасово окупованих територіях мають перебувати у фокусі постійної уваги світової спільноти

20 Січня 2024, 16:09

Про це Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук заявила під час прямого включення на телеканалі «Рада». За словами посадовиці, це питання серед інших піднімалося у ході її візиту до штаб-квартири ООН у Женеві. Зокрема, під час зустрічі з Верховним комісаром ООН з прав людини Фолькером Тюрком. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Мінреінтеграції.

Вона пояснила, що два попередніх роки протидії російській агресії були складними. Насамперед увага приділялася гуманітарному реагуванню на потреби населення всередині країни, а також тим нашим співвітчизникам, які виїхали за кордон.

В той же час, не меншої уваги потребують депортовані українці та ті, хто наразі перебуває на тимчасово окупованих територіях. Вони потерпають від грубих порушень прав людини і часом не мають доступу до елементарних благ.

ООН вже багато років опікується такими громадянами по всьому світу. В тому числі найбільш уразливими групами населення – внутрішньо переміщеними особами, біженцями, особами без громадянства та людьми, які опинилися в зонах воєнних дій. Тож цей досвід може стати в нагоді, аби допомогти їм.

 «Це питання ми обговорювали із Верховним комісаром ООН з прав людини Фолькером Тюрком. Дуже важливо, щоб понад 6 мільйонів українців, які наразі знаходяться на тимчасово окупованих територіях, постійно були у фокусі уваги світової спільноти», – резюмувала Віцепрем’єрка.