Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У деокупованому селі на Миколаївщині відкрили модульну клініку за сприяння ВООЗ

20 Січня 2024, 12:56

Нещодавно в селі Білозірка відкрили нову модульну клініку первинної медичної допомоги за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.

Зазначається, що тут приймають лікар та дві медичні сестри. Загалом медзаклад обслуговуватиме близько 1300 пацієнтів. «Пропускна здатність» – 15 пацієнтів на день та 75 пацієнтів на тиждень.

Нову клініку оснащено необхідними зручностями. Також амбулаторія готова до роботи в умовах блекаутів: її обладнано генераторами для безперебійного електроживлення.

Такі модульні медзаклади здатні служити заміною пошкоджених обʼєктів до 10 років.

Загалом вже встановлено 14 модульних закладів у Херсонській, Харківській, Сумській та Миколаївській областях. Необхідну фінансову підтримку цьому проєкту надав Гуманітарний фонд для України (UHF).

Зазначається, що ще від початку війни область перебувала під безперервними ворожими обстрілами, внаслідок чого багато обʼєктів цивільної інфраструктури, в тому числі й медичної, пошкоджено або зруйновано вщент.

Крім того, частину регіону, серед якої й село Білозірка, було окуповано росіянами ще на початку війни. Тому надання медичної допомоги у регіоні було вкрай ускладнене.

«Встановлення модульних закладів первинної медицини та станцій екстреної медичної допомоги є одним із ключових проєктів ВООЗ щодо реагування та відновлення в Україні. Він спрямований на забезпечення мешканців сільських громад і тих, хто повертається додому, доступом до вкрай необхідної медичної допомоги», – сказав доктор Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні.

Нагадаємо, що Литва допомагає відновлювати школу на Миколаївщині.