Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Житомирі формують чергу на житло для родин переселенців, в яких є військовослужбовці

20 Січня 2024, 11:11

Нещодавно в місті почали формувати чергу на житло для родин переселенців, в яких є військовослужбовці. Також до неї внесуть житомирян, які в результаті ворожих обстрілів втратили соціальне житло. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «Суспільне».

Зазначається, що можливість першочергово виділяти житло родинам із числа ВПО, члени яких зараз служать в Збройних силах України, з’явилася після внесення змін до Постанови № 495, яка встановлює порядок отримання квартир для переселенців.

« У Житомирі достатньо багато людей, які перевезли свої сім’ї з Донецької, Луганської, Херсонської та інших областей, і сьогодні хлопці й дівчата знаходяться на фронті. Ми просили рік. І ось після зустрічі із міністром Верещук 9 січня внесли зміни до Постанови», – розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Наразі дві категорії людей мають перевагу:

  • родини, члени яких знаходяться в ЗСУ;
  • житомиряни, які втратили житло.

Наразі в місті в резерві для надання житла для цих категорій людей є більше 200 приміщень.

«У нас буде реалізація проєкту єврокомісії, це більше сотні квартир, які ми зможемо розподілити. Планується реалізація проєкту із Червоним Хрестом. Це будинки невеликої площі, до 50 квадратних метрів, але з усіма зручностями, фактично капітальні будинки із меблями та ремонтом. І від того, як ми відпрацюємо, може бути від 40 до 100 будинків. Тому резерв фактично більше 200 приміщень, які ми зможемо надати цій категорії людей», — зазначив міський голова.

З його слів, вже звернулися до командуючих житомирським гарнізоном для складання списків.

«Проте може статися така ситуація, що ми не всіх зможемо знайти серед людей, які мають статус ВПО і сьогодні потребують житла і знаходяться в ЗСУ, тому потрібно, щоб люди знали про таку можливість», – додав Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, що торік підприємці Житомирщини отримали мікрогрантів на понад 100 млн грн.