Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Чи скасують виплати ВПО, якщо переселенець купить авто?

19 Січня 2024, 17:03

Виплати ВПО можуть скасувати, якщо переселенець придбає автомобіль. Проте ця норма діє не у всіх випадках, і в ряді ситуацій грошову допомогу продовжуватимуть надавати. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на «Юридичний порадник для ВПО».

«Допомога не призначається/не виплачується на сім’ю, яка вперше звертається за її призначенням, якщо протягом 3-х місяців перед зверненням або під час її отримання членом сім’ї придбано транспортний засіб, з року випуску якого минуло менш як 5 років (крім мопеда або причепа)», – пояснюють юристи.

Придбання транспорту НЕ призведе до припинення виплати допомоги на проживання ВПО, якщо транспортний засіб:

  • переселенець зібрав самостійно;
  • одержано безкоштовно чи придбано на пільгових умовах через органи соцзахисту/одержано через благодійні організації, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля;
  • перебуває у розшуку у зв’язку з незаконним заволодінням;
  • фізично знищено, що підтверджується відповідними документами;
  • купили: особа з інвалідністю I та II групи, батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу, багатодітні сім’ї, сім’ї з дітьми з інвалідністю, сім’ї з особами з інвалідністю I та II групи, які досягли 80-річного віку;
  • з року випуску транспортного засобу минуло більше 5 р. (крім мопеда і причепа);
  • придбано мотоцикл, вартість якого не перевищує 27 209 грн (у 2023 р.) та 30 693 грн (у 2024 р.).

Факт придбання транспортного засобу ВПО перевіряють за три місяці перед зверненням за призначенням допомоги та на час її отримання.

Отримувач допомоги протягом 14 календарних днів зобов’язаний самостійно повідомити про виникнення змін, які впливають на визначення права на отримання допомоги (зокрема про придбання автомобіля).

Якщо ВПО не повідомить про це самостійно, то це все одно виявлять за результатами верифікації через взаємодію електронних систем.

Коли припинять виплати?

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем виникнення обставин, що впливають на право отримання допомоги.

Якщо виплати припинили випадково, наприклад, авто придбала особа з І чи ІІ групою інвалідності, то отримувач допомоги має звернутися письмово до органу соціального захисту населення з підтвердними документами, що припинення виплат незаконне. Наприклад, особа з інвалідністю ІІ групи може надати копію пенсійного посвідчення або довідки до акта огляду МСЕК.

Раніше ми розповідали, яке громадянство отримує дитина, народжена за кордоном.