Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У 9 областях України запустять проєкт із безпечного освітнього середовища

19 Січня 2024, 10:10

Проєкт «Офіцери служби освітньої безпеки» невдовзі почне функціонувати у 9 областях України. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт Національної поліції України.

Зазначається, що вже цього місяця 402 школи, які наближені до зони бойових дій та знаходяться поблизу російського та білоруського кордонів, будуть забезпечені офіцерами безпеки. Тимчасово їхні обов’язки виконуватимуть діючі співробітники поліції охорони, патрульної поліції та інших підрозділів Нацполіції.

Йдеться про Волинську, Дніпропетровську, Житомирську, Запорізьку, Київську, Миколаївську, Рівненську, Сумську, Чернігівську області.

Зазначається, що нещодавно вже стартувало навчання для правоохоронців, які заступатимуть на службу у закладах освіти в рамках реалізації проєкту «Офіцери служби освітньої безпеки».

Офіцер Служби освітньої безпеки – це не охоронець, а фахівець з питань безпеки в освітньому закладі. Окрім поліцейських навичок та виконання протоколу безпеки, він матиме знання з психології дитини, аби розуміти її та за потреби вчасно допомогти та вжити необхідних заходів.

До повноважень поліцейських входитиме пропускний режим, комунікація з екстреними службами, виклик поліції та особисте реагування на правопорушення, їхнє припинення, затримання правопорушників.

У рамках реалізації проєкту зі створення безпечного освітнього середовища офіцер поліції, який стежитиме за правопорядком у навчальному закладі, проходитиме навчання пів року, з яких 4 місяці триватиме теоретична підготовка, а 2 – власне стажування цих осіб.

Проєкт реалізується за ініціативи керівництва української держави за участі Міністерства освіти і науки України, МВС та Національної поліції.

Нагадаємо, днями відбулася нарада щодо створення резерву працівників державних, правоохоронних, соціальних та інших органів для роботи на деокупованих територіях.