Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Швейцарія виділить 1,5 млрд франків на підтримку України в наступні три роки

19 Січня 2024, 9:31

Швейцарія запланувала виділити 1,5 млрд франків (близько 1,75 млрд доларів) на підтримку України в рамках міжнародної співпраці у 2025-2028 роках. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова Президентки Швейцарської Конфедерації Віоли Амгерд на спільній з Президентом України Володимиром Зеленським пресконференції, яка нещодавно пройшла в Берні.

«Політичним компасом відбудови слугують принципи Лугано, закладені на Конференції з питань відновлення України в липні 2022 року. На підтримку України Швейцарія запланувала на період наступної стратегії з міжнародної співпраці з 2025 до 2028 року півтора мільярди франків. Сьогодні ми обговорювали необхідність найкращої координації допомоги з міжнародною спільнотою», – зазначила Амгерд.

За її словами, центральним питанням відновлення України є очищення від мін. Також вона нагадала, що у вересні Федеральна Рада оголосила гуманітарне розмінування пріоритетом і затвердила розрахований на чотири роки пакет допомоги обсягом у 100 млн франків.

Крім того, лідери обговорили зусилля ООН, спрямовані на полегшення безперешкодного вивезення продуктів харчування і добрив з України і росії через Чорне море.

Раніше РеІнформ повідомляв про те, що Швейцарія виділяє додаткову допомогу для підтримки українців взимку.

МІТКИ