Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Німеччина і Люксембург продовжать підтримку України –– глави МЗС

18 Січня 2024, 10:48

Німеччина і Люксембург вважають важливим підтримувати Україну в її боротьбі проти Росії, адже це є справою захисту демократичних цінностей. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«Ми бачимо, що під обстрілом знаходяться європейські цінності… Путін хоче задушити прагнення України до свободи й таким чином загрожує миру всієї Європи», – сказала міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок.

За її словами, рф продовжує свою тактику ведення війни: з бомбами, ракетами та артилерією по пологових будинках, оселях мирних жителів. Саме тому важливо зміцнювати зимовий захисний щит над Україною як за допомогою генераторів і трансформаторів, так і систем ППО Patriot та Iris-T. Федеральний уряд, продовжить розширяти підтримку України.

Люксембурзький міністр погодився з тим, що хибний підхід думати, що це «просто війна в Україні й нас це не стосується».

«Ми повинні усвідомлювати, що, якщо ми не будемо допомагати, якщо ми будемо дивитися в інший бік, то за Україною будуть інші країни», – додав міністр закордонних справ Люксембургу Ксав’є Беттель.

Він зазначив, що російське керівництво знищило та зруйнувало все, що було спільно побудовано за останні 20-30 років разом із європейцями – політичне, економічне, культурне, наукове, освітянське співробітництво – і все це неможливо відновити одним лише клацанням пальців.

«Допомагати Україні захищатися – також означає стояти за цінності та продовжувати європейський проєкт», – сказав дипломат і нагадав, що Путін зрадів ескалації на Близькому Сході, адже сподівається, що це відверне увагу від України.

Нагадаємо, що Німеччина виділила Україні допомогу для проходження зимового періоду.