Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Цьогоріч Місія ООН зосередиться на допомозі українцям поблизу лінії фронту

17 Січня 2024, 15:53

У 2024 році Місія ООН зосередиться на наданні допомоги українцям, які живуть поблизу лінії фронту, і залучить колег з інших агентств ООН, щоб доповнити ці зусилля та допомогти людям із відновленням. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова речника Управління ООН з координації гуманітарних справ Савіана Абреу в інтерв’ю Укрінформу.

За його словами, торік його Офіс ставив собі за мету підтримати 11 мільйонів наших громадян, зосередившись переважно на найбільш незахищених верствах і координуючись з урядом України.

Відтак, майже 7,9 мільйона людей отримали медичну допомогу ліками; приблизно така ж кількість українців отримала воду та засоби для підтримки гігієни в рамках гуманітарного реагування ООН.

«Близько 5 мільйонів людей отримують нашу продовольчу допомогу. В основному, в прифронтових районах, де ситуація найгірша, а також переселенці в інших частинах України, в тому числі на Заході. Крім того, надається фінансова підтримка: цього року грошові виплати отримали близько 4 мільйонів людей», – відзначив речник.

За його словами, торік гуманітарне реагування ООН допомагало 8,5 мільйона українців із фокусом на найбільш незахищених верствах населення.

«Кількість людей, яких ми хочемо охопити допомогою, трохи зменшиться у порівнянні з 2023 роком до 8,5 млн людей. Це не означає, що потреби зменшуються, але це інший рівень їхньої гостроти. Ми зосереджуємося лише на найбільш вразливих верствах людей», – пояснив він.

Нагадаємо, що УВКБ ООН працює над облаштуванням житла для ВПО на Закарпатті.

МІТКИ