Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Від початку війни на Прикарпатті з фронтових регіонів прийняли 16 родин, які виховують дітей-сиріт

17 Січня 2024, 9:06

З лютого 2022 року область прийняла 16 родин з фронтових регіонів, які виховують дітей-сиріт. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«Від початку війни до нас перемістились 16 будинків сімейного типу з території, де ведуться активні бойові дії. Тому ми приділяємо велику увагу будівництву житла для дитячих будинків сімейного типу», – повідомила заступниця голови Івано-Франківської обласної військової адміністрації Людмила Сірко.

Зазначається, що в таких родинах виховують 5 і більше дітей-сиріт. Наразі в області перебувають 14 таких сімей із фронтових регіонів і 12 прикарпатських родин, які потребують нового житла.

Для багатодітних родин-переселенців завдяки Фундації Олени Зеленської в регіоні зведуть два будинки – у Галицькій і Лисецькій громадах.

«Дві родини з Донецької області претендуватимуть на це житло. Втім ми розуміємо, що ця пропозиція недостатня, тому працюємо з донорами Польщі, які теж зацікавлені в тому, щоб звести такі будинки», – зазначила Сірко.

Крім того, у Коломийській громаді завдяки чеським донорам вдалося відновити будівництво такого житла.

«Цей будинок вже зведений, але його треба завершити. Маємо намір розмістити там вихователів, які займатимуться сімейними формами виховання дітей- сиріт та позбавлених батьківського піклування, а на другому поверсі буде розміщений будинок сімейного типу», – додала Сірко.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема родина, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Нагадаємо, що на Прикарпатті працює 47 прихистків для ВПО.